Правописна секција
sekcijaПравописна секција је основана школске године 2012/2013. Одржава се понедељком у 12.40 у учионици 46 и намењена је свим ученицима који желе правилније да пишу или имају многе језичко-правописне недоумице. Због великих обавеза наших ученика, нарочито због седмог часа и других секција у истом термину, осмишљена је могућност врло активног учешћа и без редовног присуства. Наиме, основана је Фејсбук група „Правописци Гимназије Бањалука“ у којој се свакодневно покрећу различите језичке расправе, питања, одговори и решавају језичко-правописни проблеми. Група има стотине чланова, не само садашње ученике Гимназије него и колеге-професоре, бивше ђаке, те људе који се баве другим пословима, али воле свој језик и желе да га науче у бољем и чистијем облику.

Посебно је похвална активност ученика првог разреда који се труде да стално учествују у решавању наших свакодневних језичких проблема. Сваког месеца на секцији обрађиваћемо једну правописну област (октобар је месец ВЕЛИКОГ СЛОВА), а са групом је у току рад на једном језичком „пројекту“. Имамо много идеја за ову школску годину, али чак и да их не остваримо, укључивањем у групу, засигурно ћете решити неке своје језичке дилеме. Позивам све да нам се прикључе и науче правилно да правопишу! Видимо се на „Фејсу“ или у школи на секцији!

„Говоримо српски“ М. Телебак

Правописна секција | 21.10.2012.
Језичке козерије више

ПРАВОПИСЦИ ГИМНАЗИЈЕ БАЊАЛУКА

Правописна секција | 21.10.2012.
Фејсбук правописна група више
Укупно: 2 | Приказано: 1-10