Географска секција
sekcija

Географска секција годинама окупља ученике заинтересоване за овај предмет. План и програм рада утврђују ментор и ученици заједно, а предлози ученика се поштују.

Секција ради на теоретским, теренским и практичним основама. Теоретска настава обухвата информације о најновијим достигнућима у сфери географије. Теренски рад обављамо према могућностима и приликама. Посећујемо физичко-географске објекте, привредне центре и културно историјске споменике.

Већ смо посетили ХЕ „Бочац", Фабрику дувана у Бањалуци, кањон Врбаса, водопад Пливе у Јајцу, језера на Пливи и њен извор, манастир Крупу, Рудник гипса и креде у Шипову, пећину и стари град Соколац, а у овом граду смо посматрали и примарну прераду дрвета.

Практична сфера рада наше секције обухвата израду геоморфолошких профила и тематских карата, те повезивање употребе рачунара и наставе географије.

Секцију води професорка Драгица Шпирић.

У Новом Саду

Географска секција | 15.11.2012.
Чланови Географске секције Константин Томовић, Давид Гатарић и Никола Поповић, први пут су представили наш експонат „Географија и рачунари“ на Међународном сајму иновација „Иност младих“, у Бањалуци, априла 2012. године. Том приликом смо освојили ср... више

Теренска настава

Географска секција | 20.10.2012.
Географска секција у сарадњи са секцијама Теренска настава у географији и Додатна настава испланирала је одлазак на терен. Направљен је план рада који обухвата географске и историјске аспекте посећеног терена. више

Код министра науке и технологије

Географска секција | 19.10.2012.
Савез иноватора РС нас је обавестио о позиву министра науке и технологије проф. др Јасмина Комића у коме је саопштено да ће бити уприличен пријем учесницима „Тесла-феста" у Новом Саду. више

Географска секција освојила сребрну плакету

Географска секција | 25.4.2012.
Од 18. до 20. априла 2012. године одржано је традиционално Такмичење иноватора Републике Српске – ИНОСТ. више
Укупно: 4 | Приказано: 1-10
<<<1>>>