Њемачки клуб
sekcijaЊемачки језик је као други страни језик најзаступљенији у Гимназији и зато постоји више група ученика које раде на различитим пројектима и учествују у разноврсним културно-језичким активностима. Све ове групе заједно чине Њемачки клуб.

У настојању да што више осавременимо наставу њемачког језика уопште, стално се стручно усавршавамо и пратимо новости у настави њемачког широм свијета, а онда та знања примјењујемо у редовној настави и у активностима нашег клуба. Тако су, између осталог, двије групе ученика само у овој школској години оствариле сарадњу са школама из Њемачке, Мађарске и Италије и радиле на пројектима онлајн платформи за комуникацију и учење на даљину „Moodle“ и „e-Twinning“.

Остале многобројне активности Клуба обухватају часове припреме за полагање Њемачке језичке дипломе (ДСД испит има већ дугу традицију у Гимназији), часове конверзације,  додатну наставу и сл.

Крајем прошле године група ученика из IB одјељења је организовала Њемачко вече. Гости су на постављеним штандовима, између осталог, могли сазнати нешто више о Октобарфесту и Божићу у Њемачкој, те испробати традиционалне колаче и незаобилазне штрудле.

Почетком ове године смо завршили  и пројект „Донау онлајн“, а три најактивније ученице су награђене десетодневним плаћеним боравком у Њемачкој овога љета.

Недавно смо успоставили сарадњу и са Народном и универзитетском библиотеком РС  и Њемачком читаоницом те је уз њихову помоћ у току и формирање мале њемачке библиотеке у школи.

Ученици су препознали значај и предности учења њемачког језика у Гимназији, а ми настојимо да им као стручни тим и водитељи увијек стојимо на располагању. Највеће задовољство и награда су нам постигнути резултати који су из године у годину све значајнији. Захваљујући томе што су учили њемачки језик код нас, наша четири ученика су прошле и претпрошле године добили пуне стипендије за студиј у Њемачкој. Ове године је и једна ученица I разреда добила стипендију за једногодишњи боравак у Швајцарској.

У току је пројекат „Lesen verbindet“ у којему могу да учествују сви ученици II разреда.

На Фејсбуку смо креирали и страницу Deutschclub Gymnasium Бања Лука гдје размјењујемо искуства, идеје и новости.

Придружите нам се!

Генијални дилетанти

Њемачки клуб | 21.3.2017.
Навикли смо да разредне часове проводимо у учионицама и разговарамо о актуелним дешавањима. Међутим, разред ИИ4 је заједно са својом разредницом и професорицом њемачког језика, Сашом Травар, 15. марта одлучио посјетити актуелну изложбу ... више

,,Нијемци великог ИБ-а у посјети галерији на Кастелу

Њемачки клуб | 8.1.2017.
У петак, 25.11.2016. године неколицина ученика друге године ИБ одјељења, заједно са професорицом њемачког језика Тањом Данојевић, одлучила је час провести на мало другачији начин. Наиме, одлучили су се културно уздигнути спајајући угодно са корисним,... више

Љето у Улму

Њемачки клуб | 10.10.2016.
Donau Projekt је пројекат у Улму, Њемачкој у којем учествују све државе кроз које протиче ријека Дунав. Циљ овог пројекта јесте зближавање држава, култура, упознавање са историјом и развојем тих држава. Ове године је и наша школа и... више

Припреме за испит

Њемачки клуб | 11.11.2015.
Овог викенда одржана интензивна припрема за DSD испит више

Новогодишњи сајам

Њемачки клуб | 3.1.2015.
Дана 18.12. у холу наше школе одржан је традиционални Новогодишњи сајам. И овај пут ученици су шароликом понудом на штандовима на најбољи начин демонстрирали своју маштовитост, креативност и подузетнички дух. више

Стипендије за учење њемачког језика

Њемачки клуб | 28.9.2014.
DSD ученицима додијељене стипендије „Glossa“-центра за њемачки језик. више

Поново у Улму

Њемачки клуб | 12.9.2014.
Наши ученици су и ове године били учесници Дунавског Фестивала који се традиционално одржава сваке друге године у њемачком граду Улму више

Додјела DSD диплома

Њемачки клуб | 2.6.2014.
У петак, 23. 5., матурантима Гимназије и Католичког школског центра уручене DSD дипломе више

Гимназијалци у Берлину

Њемачки клуб | 6.4.2014.
Захваљујући Фондацији Schüler Helfen Leben и Њемачкој амбасади у БиХ иченици наше школе учествовали су у програму размјене ученика, те провели седам незаборавних дана у Берлину. више

Још једно њемачко вече

Њемачки клуб | 17.3.2014.
У четвртак, 6. марта одржано је још једно у низу њемачко вече. више
Укупно: 23 | Приказано: 1-10