Секција „IB Club Italiano“
sekcijaIB Club Italiano је секција изузетно активних ученика IB програма који уче италијански језик.

У оквиру групе IB Club Italiano ученици су ангажовани у писању новинских чланака, превођењу, припремању скечева. Са једним таквим филмованим скечом учествовали су на недавно одржаном Међународном конкурсу издавача Едилингуа.

Ученици италијанског језика претходних генерација IB програма припремали су се и учествовали на ГеМУН (Genoa Model United Nations) конференцији. И ова генерација је учествовала на недавно одржаној таквој конференцији у Ђенови

Једна од занимљивих активности коју ови ученици припремају је Una soap opera tutta iataliana (Италијанска сапуница). Ријеч је о пародији на веома актуелне сапунице које нам долазе са свих страна. За ову пародију ученици су написали текст и сценарио на италијанском језику и припремају  њено извођење и снимање.