Физика – „Млади физичари“
sekcijaСекција Млади физичари се бави проширивањем гимназијског градива из опште физике и припремама ученика за такмичења. Чланови секције учествују на Регионалном такмичењу из физике, а ученици који постигну добре резултате на овом такмичењу одлазе на Републичко такмичење. Најбољи на Републичком такмичењу учествују на Државном такмичењу. Пет најбољих ученика на Државном такмичењу одлазе на Међународну олимпијаду из физике. Ова секција даје добру основу из опште физике за студије техничких наука и омогућава путовања и сусрете, на такмичењима, са најдаровитијим ученицима из њихове генерације.

Нови успјеси наших физичара на Републичком такмичењу

Физика – „Млади физичари“ | 24.5.2012.
У Бијељини, 12. маја 2012, одржано је Републичком такмичење из физике. У конкуренцији од 35 ученика који су постигли најбоље резултате на Регионалним такмичењима из физике, њих 6 је било из наше школе. Сљедећи ученици су постигли најбоље резул... више

Регионално такмичење из физике

Физика – „Млади физичари“ | 17.3.2012.
У Гимназији одржано регионално такмичење из физике. више
Укупно: 2 | Приказано: 1-10
<<<1>>>