Такмичења из математике

7. јун 2017. године

Током другог полугодишта школске 2016/ 2017. године одржано је регионално и републичко такмичење из математике за први, други, трећи и четврти разред. Гимназијалци су поново показали своје знање и таленат те остварили запажене резултате.

Регионално такмичење из математике ученика средњих школа Републике Српске је одржано бањалучкој Гимназији

Гимназија је била центар окупљања најбољих младих математичара наше регије. Поред ученика бањалучке Гимназије, на такмичењу  су учествовали ученици бањалучке Електротехничке школе “Никола Тесла”, Опће гимназије КШЦ Бањалука,  Машинске школе  Мркоњић Град , СШЦ-а “Лазар Ђукић” Рибник, Гимназије Мркоњић Град, СШЦ-а “Никола Тесла” Котор Варош и СШЦ-а “Петар Кочић” Шипово.

Гимназијалци су и ове године показали своје знање и способности на пољу математике и преузели потпуну доминацију. Гимназија је заузела прва два мјеста у првом, другом, трећем и четвртом разреду.

За овакве резултате такође су заслужни професори математике који су били ментори нашим ученицима: Зорица Бојиновић, Бојан Пажин, Бранка Фаџан, Ивана Ђуричић, Марина Маринковић, Драгана Галић и Диана Бркић.

1. РАЗРЕД:  1.мјесто- Тома Баралић

2.мјесто-  Страхиња Самарџија

3.мјесто-  Дамјан Кузмановић

2. РАЗРЕД: 1.мјесто- Алекса Рачић

2.мјесто- Николина Жупљанин

3.мјесто- Милица Поповић

3. РАЗРЕД: 1.мјесто - Тијана Бабић

- Милош Бабић

- Ивана Девић

2.мјесто - Драган Ивановић

4. РАЗРЕД: 1.мјесто - Растко Зељковић

2.мјесто - Никола Вучковић

3.мјесто – Стефан Микић

Убрзо након регионалног, одржано је и републичко такмичење. Гимназијалци су се вриједно спремали заједно са својим менторима, а њихов труд се исплатио:

1. РАЗРЕД: 3. Мјесто - Тома Баралић

-  Страхиња Самарџија

- Софија Штрбац

- Дамјан Кузмановић

3. РАЗРЕД: 2. Мјесто – Тијана Бабић

4. РАЗРЕД: 3. Мјесто – Растко Зељковић

Још једном честитамо свим нашим математичарима и желимо им јос много успјеха у будућности!

Селма Ибрекић III11