Програмери поново први

Категорија: Програмерска секција
30. март 2013. године

Наши ученици су, поново, остварили запажене резултате на регионалном такмчењу из информатике.

Наши ученици, Александар Келечевић и Растко Сукњаја, на регионалном такмичењу из информатике за средње школе, освојили су прво и друго мјесто (респективно). Ово регионално такмичење одржано је 23.3. у Бањој Луци.

Такође, наши ученици Недељко Милинковић и Славен Бајић су остварили пласман на републичко такмичење које ће се одржати 20. априла.

Ови ученици су марљиво радили и припремали се за такмичење из информатике са циљем да се пласирају на Међународну олимпијаду из информатике (IOI) која ће се ове године одржати у Аустралији.

Битно је нагласити да су на програмерској секцији наше школе, ови ученици радили и припремали се заједно, али више као тим него као одвојени такмичари. Идеја наше секције је да сви ученици нешто науче, па можда није на одмет да похвалимо и Слободана Ђунића, ученика Електротехничке школе у Бањој Луци, који је са Александром дијелио прво мјесто, а такође је радио са нашим ученицима на овој програмерској секцији.

Аутор: