Гимназијалци обиљежавају Дане франкофоније

19. април 2018. године

Као и претходних година, и ове године у периоду од 16. до 31. марта ученици наше школе који уче француски језик обиљежили су пригодним програмом Дане франкофоније.

Дани франкофоније обиљежавају се сваке године, од 16. до 31. марта. И ове године смо се потрудили да представимо нашу љубав према француском језику на најбољи могући начин. Наступ који смо припремили био је јако успјешан због великог броја проба које смо свакодневно имали и у којима смо уживали. Дана 20. марта смо наступили у Народној универзитетској библиотеци Републике Српске у оквиру њихове манифестације, на којој су учествовали и ученици из других школа. Наступ смо уприличили и 26.3. у холу наше школе поводом доласка наших гостију из Француске. Наступ ће нам свима остати у лијепом сјећању поготово јер наши гости нису оклијевали ни тренутка да устану и плешу са нама, показавши тиме да разлике међу нама не постоје. Наставили смо наше дружење наредних дана, показали им Бању Луку и упознали их са нашом културом. Дружећи се са Французима, показали смо како за кратко вријеме могу да се премосте разлике међу људима и међу различитим културама. Једна од наших ученица, која се бави фотографијом, успјела је да многе сјајне тренутке овјековјечи својим фото{[]}апаратом. Надамо се да ћемо и у будућности имати прилику за оваква необична искуства.

Тамара Вукмировић III5

Ивана Шовљански III5